'Prim desteği merdivenaltını bitirir'

Marmarabirlik Başkanı Hidamet Asa, son 10 yılda zeytin ve zeytinyağında merdivenaltı üretimin arttığını söyledi. Asa, kilogram başına müstahsil makbuzuna prim desteği verilerek kayıt dışılığın önlenebileceğini
...

Tarım Kredi Kooperatifleri 500 Personel Alımı Başvuru Son Günü

Türkiye Tarım ve Kredi Kooperatifleri tarafından yapılacak 500 personel alımı başvuruları yarın sona eriyor. Tarım ve Kredi Kooperatiflerine 286 Kooperatif Görevlisi, 204 Ziraat Mühendisi ve
...
Anasayfa | ANASAYFA | Duyuru ve Etkinlik Haberleri | Tarım destek başvurularında son gün 30 Aralık

Tarım destek başvurularında son gün 30 Aralık

Bu konu tarihinde yayınlandı  143 defa okundu 
Yazı ebatı: Decrease font Enlarge font
Tarım destek başvurularında son gün 30 Aralık

ürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, 2016 yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS), fındıkta alan bazlı gelir desteği, tohum, fidan üretimi, kullanımı ve tarıma dayalı yatırımların desteklenmesi başvurularının 30 Aralık'ta sona ereceğini bildirdi.

 
Bayraktar, yazılı açıklamasında, 2016 yılı tarım destekleri kapsamında yurt içi sertifikalı tohum, fidan üretimi ve bombus arısı, sertifikalı tohum, fidan, çilek fidesi ve standart fidan kullanımı, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) kapsamında tarıma dayalı yatırımların desteklenmesi, ÇKS ve fındıkta alan bazlı destek başvurularının 30 Aralık'ta sona ereceğini belirtti.
 
Üreticileri, başvurularını son güne bırakmadan yapmaları konusunda uyaran Bayraktar, 30 Aralık mesai saati bitimine kadar Gıda, Tarım ve Hayvancılık il ve ilçe müdürlüklerine başvurulması gerektiğini kaydetti.
 
Başvurularını yapan ve gerekli şartları yerine getiren üreticilere, 2016 yılı tarımsal destekleri kapsamında, koloni başına 60 lira bombus arısı desteği verileceğini, fındıkta alan bazlı destek kapsamında, dekar başına 170 lira ödeneceğini belirten Bayraktar, "Tohum kullanım desteği dekara susam, aspir ve kanolada 4 lira, tritikale, yulaf ve çavdarda 6 lira, çeltikte 8 lira, buğday ve arpada 8,5 lira, korunga, fiğ ve yem bezelyesinde 10 lira, yonca ve yer fıstığında 15 lira, nohut, kuru fasulye, mercimek ve soya fasulyesinde 20 lira, patateste 80 lira olacak. Orijinal ve üstü tohumluk kullanımında destek yüzde 50 fazlasıyla yapılacak." ifadelerini kullandı.
 
Bayraktar, fidan üretim desteğinin tüm çeşitlerde adet başına aşısız ise 50 kuruş, aşılı ise 1 lira olacağını aktardı

Yorum beslemesine abone olun Yorumlar (0 gönderilen)

toplam: | gösteriliyor:

Yorum gönder

  • Kalın
  • Italik
  • Altı çizili
  • Alıntı

Lütfen resimde gördüğünüz kodu girin:

Captcha
  • Arkadaşına gönder Arkadaşına gönder
  • Sayfayı yazdır Sayfayı yazdır